Haberler
Bu sayfada proje faaliyetleri, çalışmalar, proje çıktıları ve yayınlarla ilgili bütün haberlere ulaşabilirsiniz.

Kadın Dostu Kentler Deneyimlerini Paylaştı

  • 3 Aralık 2014
  • Çalışmalar
img

Kadın Dostu Kentler program değerlendirme toplantısı, 3 Aralık'ta Ankara Hilton Oteli'nde gerçekleşti.

Toplantıda, program ortağı 12 ilin vali yardımcıları, belediye başlan yardımcıları, genel sekreter ve danışmanları, eşitlik birimi sorumluları, eşitlik komisyonu başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve Kadın Dostu Kentler program ekibi, programı üç ana başlıkta değerlendirdiler.

İllerde yerel eşitlik mekanizmaları ve mevzuat, yerel eşitlik eylem planları ve izleme, sivil toplum - kamu işbirliği alanlarındaki başarı ve sorunların tartışıldığı ve ileriye yönelik yol haritalarının oluşturulduğu değerlendirme toplantısında Prof. Dr. Yıldız Ecevit, Feray Salman ve Zeliha Ünaldı moderatör olarak yer aldılar.

Toplantı, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Temsilci Yardımcısı Zeynep Başarankut Kan, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Temsilci Yardımcısı Matilda Dimovska, İsveç Büyükelçiliği Müsteşarı Annika Palo ve İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Elban'ın gerçekleştirdiği kapanış konuşmaları ile sona erdi.

Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Veri Rehberi yayınlandı

  • Yayınlar
img

Kadın Dostu Kentler Programı kapsamında Türkiye Ekonomi Politikaları Vakfı (TEPAV) tarafından hazırlanan Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Veri kitapçığına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kadın Dostu Kentler - Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Veri Çalışması

Sayıların da cinsiyeti olduğunu hep hatırlamamız dileği ile...

Kadın Dostu Kentler ve Kadın Koalisyonu Deneyim Paylaşımı toplantısı gerçekleşti

  • 14-15 Kasım 2014
  • Çalışmalar
img

Kadın Dostu Kentler Programı'nın ve Kadın Koalisyonu'nun deneyim paylaşımı ve örgütsel güçlenme toplantısı 14-15 Kasım tarihlerinde Ankara'da gerçekleşti.

12 ilden 80'in üzerinde kadın sivil toplum örgütü temsilcisinin katıldığı çalışmada; yerel politikalar, örgütsel güçlenme ve geleceğe bakmak konuları tartışıldı, bugüne dek yapılan çalışmalar değerlendirildi ve yerel deneyimler paylaşıldı.

Uluslararası kadın gündeminin yerele taşınması konusunun da ele alındığı toplantıdan büyük bir heyecan ve bizi bekleyen önemli ödevlerle ayrıldık!

Bu toplantıda emeği geçen Kadın Koalisyonu ekibine teşekkürlerimizle...

Mardin Barosu Kadın Danışma Merkezi açıldı

  • Çalışmalar
img

Kadın Dostu Kentler Projesi ve İnsan Hakları Ortak Platformu'nun desteğiyle Mardin Barosu Kadın Hakları Komisyonu bir Kadın Danışma Merkezi oluşturdu. Mardin Yerel Eşitlik Eylem Planı içerisinde yer alan Kadın Danışma Merkezi, gönüllü kadın avukatlar aracılığıyla şiddete ve suça maruz kalmış kadının hukuka ve adalete ulaşımını kolaylaştırabilmek amacıyla hizmet verecek.